Čokoladna torta sa seckanim orasima

dana

Print Friendly, PDF & Email
Priprema: 30 min
Kuvanje/pečenje: 90 min
Spremno za: 120 min

Savršena čokoladna torta za sve ljubitelje čokolade.

Sastojci:

Kore ( x3 ):

5 belanaca
15 kašika šećera
3 kašike prezli
1 kašika brašna
100 gr seckanih oraha

Fil 1:

15 žumanaca
250 gr šećera
250 gr čokolade za kuvanje

Fil 2:

1 l mleka
12 kašika šećera
12 kašika brašna
250 gr margarina
100 gr prah šećera

500x90-banner-recept-5

Priprema:

1 Kora: belanca umutiti sa šećerom u čvrst sneg, zatim dodati prezle, brašno i seckane orahe pa sve lagano sjediniti varjačom. Smesu uliti u obložen pleh i peći u zagrejanoj rerni 30 minuta na 180°. Na isti način pripremiti još dve kore.

2
Fil 1: žumanca umutiti sa šećerom i skuvati na pari, dodati izlomljenu čokolad i mešati da se čokolada otopi i smesa sjedini. Ostaviti da se ohladi.

3 Fil 2: odvojiti malo mleka i u njemu razmutiti brašno da nema grudvica, ostatak mleka staviti sa šećerom da provri pa u provrelo dodati razmućenu smesu i kuvati na laganoj vatri dok se ne zgusne. Ostaviti fil da se ohladi.

4 Fil 1 i Fil 2 sjediniti mikserom. Margarin umutiti penasto sa prah šećerom, dodati ga u sjedinjen fil i sve dobro umutiti. Pripremljenim filom filovati kore i tortu sa strana.



Barosevic Jovankahttp://cokabgd89.blogspot.rs/
Mladna i vredna devojka koja voli da kuva. Uživam dok gledam kako meni dragi ljudi uživaju u mojim pripremljenim jelima. Rado svoje recepte delim sa drugima i uvek želim da naučim više , jer čovek se uči čitavog života.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Varivo od pirinča

Ovo je veoma jednostavan recept...ali, kao što rekosmo, tu smo zato da naučimo i najjednostavnije stvari, jer ono što jedan zna i lako mu je, ne mora da znači da zna i drugi. Dakle...i za početnike i za one koji to nisu...lagan recept za pripremu pirinča kao priloga uz šta već volite 🙂

Puž pogačice sa feta sirom i začinima

Neki dan sam smućkala ovo dizano testo, imala sam feta sira, pa napravila neku kombinaciju punjenih pletenica. Bilo je predivno. Nisam slikala - a gde će recept bez slikanja... Onda sam neki dan od istog testa napravila ove puž pogačice - ukus potpuno drugačiji, a opet - tako dobar.