Pogačice sa semenkama

dana

Print Friendly, PDF & Email
Sastojci:

  • 250 g margarina
  • 500 g brašna
  • 100 g susamovog semena
  • 100 g lanenog semena
  • 50 g pečenog semena bundeve
  • 1 dl ulja
  • 2-2,5 dl belog vina
  • so po ukusu

Priprema:

  1. Iseckajte sitno bundevino seme i pomešajte ga sa lanenim i susamovim. Stavite u posudu za mešenje brašno i posolite ga. Dodajte margarin, ulje i vino. Stavite semenke i zamesite testo.
  2. Ostavite ga da stoji u frižideru 2 sata.
  3. Onda ga rasklagijajte i vadite pogačice.
  4. Pecite ih na 220°C dok ne porumene.



1 KOMENTAR

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Antioksidant napitak od ananasa i kupina

U ovom napitku ćete zaista uživati. Pripremljen sa po kojom kockicom leda, biće pravo letnje osveženje, a ujedno ćete dati svom organizmu i čašu zdravlja 🙂 Ananas i breskva, divna kombinacija, pa banana, koja uvek prija u napitku, a kupine, sem što su korisne, daju i super boju 🙂

Salata od susama i sira

Na prvi ukus – zbuniće vas i nećete biti sigurni da li vam se dopada ili ne. No, čim se malo priviknete na ukus hrskavog susama u kremastoj „salati“, svaki naredni zalogaj postaće pravi izazov 😉 I na kraju...završićete sa viljuškom u ruci i atakom na frižider u nadi da ima još!

Djuveč sa kobasicom

Djuveč, nekome možda ovo baš i neće biti neki recept. Meni jeste. Uvek se mislim kako ovome uspe tako dobro, meni nikada nije tako ukusno, a najviše se borim sa pirinčem.