Falafel od spanaća

dana

Print Friendly, PDF & Email

detalj

Sastojci:

  • 400 gr leblebije
  • 1 čaša kuvanog spanaća
  • 1 čaša prezle
  • 1 – 2 jajeta
  • 1 glavica crnog luka
  • 3 čena belog luka
  • 1 kašičica mlevenog kumina
  • 1/2 kašičica muskantnog oraha
  • 300 gr pavlake
  • 1 kašičica soli
  • 1/2 kašičice bibera
  • 1 dcl maslinovog ulja
  • 3 kašike tahinija
  • 1 limun

NAPOMENA: potrebno vam je 400 gr natopljenih i kuvanih leblebija, za tu količinu treba vam 150 -200 gr sirovih leblebija.

Priprema:

  1. Leblebije namočiti u vodu da prenoće. Ocediti leblebije iz vode, oprati ih i staviti ih u duboku šerpu, preliti hladnom vodom i kuvati na umerenoj vatri oko 60 minuta. Kad su kuvane ocediti ih i ostaviti da se prohlade. Zatim ih samleti u blenderu – secku, (ukoliko je mali blender samleti prvo pola pa zatim i drugu polovinu) dodati crni i beli luk, spanać (koji je prethodno kuvan, ohladjen i ocedjen) 2 kašike tahinija, 100 gr pavlake, 2 jaja, maslinovo ulje i začine. Sjediniti u kompaktnu masu. Ukoliko je masa suviše suva, dodati malo hladne vode.
  2. Formirati male pljeskavice od dobijene mase i pržiti ih u dubokom ulju na srednje jakoj vatri, sve dok ne poprime zlatno-smeđu boju. Pržiti 4-5 minuta sa jedne i sa druge strane.
  3. Vaditi pržene falafele na papir da ocedite višak masnoće.
  4. Preliv: u činiji pomešati 200 gr pavlake, tahini paste 1 kašiku, limunov sok, beli luk, so i biber po ukusu. Ostaviti u frižideru da se hladi.

Servirati ih sa prelivom uz dodatak svežeg povrća za salatu. Mogu se jesti i sa tahinijem, humusom ili nekim vašim prelivom.



POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Brza želatinasta torta

Pre neki dan...poslali smo decu na dvodnevnu ekskurziju na Palić kod bake i dede 😉 I...sreća sreća radost...kada smo ih „sakupili“ sakupili smo uz njih i torte za zasladiti. MMMMmmmm...torta je bila – mljac.

Domaći čips za početnike ili kako ispeći čips kod kuće

Znate ono: "Kupili smo danas kesu vazduha i bilo je u njoj malo čipsa?" E, mi volimo čips, u stvari, mislim da svi vole čips, ali ga ne kupujemo jer nam se ne plaća vazduh...

Đuveč mix sa krompirom

Obično, brzo, jednostavno, sito, ukusno i jeftino jelo. Količina može da zavara...kao...neće biti dovoljno za četvoro, ali - hoće. Jedan tanjir - sit stomak. E sad, ne mogu reći da je dijetalno ali barem izostavite hleb 😉 pa će manje kila da se uhvati.