Pečene pileće grudi u sosu

dana

Print Friendly, PDF & Email

SASTOJCI:

pileće grudi oko 600 gr (2 komada)
2 paradajza
1 čen belog luka
1 kašika seckanog peršuna
so, mleveni biber
5-6 krompira
5- 6 šampinjona

ZA PRELIV:

2 dcl pavlake za kuvanje
1 dcl vode
100  gr majoneza
1- 2 kašike paradajz pirea
so

PRIPREMA:

  1. Krompir oguliti, prepoloviti i kuvati u posoljenoj vodi 2-3 minuta od kad provri.
  2. Šampinjonima skinuti drščice.
  3. Paradajz oguliti i iseći na kolutiće.
  4. Pileće grudi zaseći nožem ali ne do kraja da ostanu u komadu.
  5. Beli luk protisnuti na spravicu za beli luk, dodati seckani peršun i izmešati.
  6. Piletinu natrljati sa soli i mlevenim biberom i u seckane zareze staviti beli luk i  peršun.
  7. U svaki zarez staviti kolutić paradajza i staviti u pouljenu posudu za pečenje.
  8. Krompir ocediti od vode i poredjati sečenim delom do posude okolo piletine kao i šeširiće šampinjona udubljenje da je gore.pileće grudi kolaž
  9. Pomešati: slatku pavlaku, vodu , majonez, paradajz pire i malo posoliti, preliti meso i krompir, staviti u zagrejanu rernu, peći na 200°C 50 – 60 minuta.



Dana Drobnjak
Dana Drobnjakhttp://daninakuhinja.blogspot.com/
Uvek sam volela da kuvam. Sve moje recepte možete naći na mom blogu Danina kuhinja ili FB stranici Danina kuhinja.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Kinder torta sa Nutellom i lešnicima – odlična!!!

Torta je ekstra ukusna, zaista, no...ovako na kraju recepta mogu izneti svoje (ne)iskustvo sa njom: jako je teško seći je na lepe komade kada su ovako slagane kuglice. Praviću je sigurno još mnogo puta, jer je ukus fantastičan, doduše...i zanimljivo izgleda...ali muka je izvesti da dobro izgleda na tanjiru. Znači – definitivno treba probati, ali bih ja namazala prvo braon krem, pa žuti,...ili obrnuto, onda prelila čokoladom i još dodala šlag od gore....prste da poližemo!!!

Pečeni krompirići sa šargarepom

Ovo manje – više...i nije neki recept ali je super klopica. Jednostavno, bez mnogo mudrosti a opet ukusno i...pomalo – slatkasto. Nisam imala običaj jesti pečenu šargarepu a evo, baš mi se dopala na ovaj, veoma lak način. Na ovakav način – ostaje vam čista tepsija, bez ribanja i kropmpir koji nije natopljen mašću i ostalim „podmazivim“ sredstvima 😉

Musaka sa mesom i tikvicama uz dodatak krompira

Očistimo krompir i stavimo ga da se skuva u slanoj vodi. Tikvicama izdubimo sredinu i posolimo ih iznutra i spolja, ostavimo da odstoje i puste vodu. Luk iseckamo na sitno, udinstamo na ulju, dodamo meso i začine. Dinstamo uz dodavanje vode da bude sočnije. Kada je meso gotovo, onda ostavimo još malo da voda ispari, skinemo sa vatre i dodamo veliku kašiku pavlake i umešamo. Tikvice iseckamo na kriške, tanke, krompir iseckamo na kolutove ili slično.