Veganska musaka

dana

Print Friendly, PDF & Email

Ovaj originalni recept možete pogledati na VEČERI ZA 5 koja je bila prošle nedelje, na RTL. Medutijm, ja sam ga malo izmenila, pa sada, izgleda ovako:

Sastojci:

Zavisno od broja članova porodice, kupiti patlidžan (ja sam uzela dva mala)

  • tikvice (dve male)
  • 4 – 5 većih krompira
  • 300 grama šampinjona
  • 100 grama crvene soje u ljuspicama
  • tečna biljna pavlaka (oko 250 – 300 ml)
  • so, biber, začin za supu, peršunov list, celerov list, mentu, majčinu dušicu, vlašac (i koji god vam začin padne na pamet, mada, originalni recept ima sve indijske začine)

Priprema:

Patlidžan isečete na što tanje kolutove, namažete tepsiju maslinovim uljem i patlidžan (i tikvice isto, s tim što se tikvice ogule) i stavite ga u rernu na 250 stepeni samo da porumeni.

Krompir isecite na kolutove i prvo redjate red krompira u tepsiju namazanu maslinovim uljem, posolite, pobiberite, zatim red plavog patlidžana, pa pečurke, pa tikvice i tako redom, da vam poslednji red bude krompir.
Pospite sve pavlakom, posolite malo od gore i pobiberite i stavite da se peče, na 200 stepeni, oko pola sata.
Zapečena musaka izgleda ovako:
Ono što je bitno za ovu musaku je sledeće: Kako nema jajeta u njoj i nema šta da poveže sve sastojke, dobro je ostaviti je da odstoji bar pola sata do 40 minuta, da krompir upije sav sok iz nje.
Vrlo je ukusna, ali su jako bitni jači začini!
Prijatno!



3 KOMENTARA

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Kinder torta sa Nutellom i lešnicima – odlična!!!

Torta je ekstra ukusna, zaista, no...ovako na kraju recepta mogu izneti svoje (ne)iskustvo sa njom: jako je teško seći je na lepe komade kada su ovako slagane kuglice. Praviću je sigurno još mnogo puta, jer je ukus fantastičan, doduše...i zanimljivo izgleda...ali muka je izvesti da dobro izgleda na tanjiru. Znači – definitivno treba probati, ali bih ja namazala prvo braon krem, pa žuti,...ili obrnuto, onda prelila čokoladom i još dodala šlag od gore....prste da poližemo!!!

Varivo od pirinča

Ovo je veoma jednostavan recept...ali, kao što rekosmo, tu smo zato da naučimo i najjednostavnije stvari, jer ono što jedan zna i lako mu je, ne mora da znači da zna i drugi. Dakle...i za početnike i za one koji to nisu...lagan recept za pripremu pirinča kao priloga uz šta već volite 🙂

Oslić na margarinu

Ako ste respoloženi za jednostavan recept za pripremu ribe, ovo je jedan od takvih. Bez mnogo mudrosti i sa još manje sastojaka. Ukusna riba, koja će uz malo (ili malo više) kuvanih krompira biti odličan ručak ili večera.