„Cvetić“ za Dubravku

dana

Print Friendly, PDF & Email

Sastojci:

  • 450 g brašna
  • 1-2 kašičice soli
  • 1 jaje
  • 1 šoljica ulja
  • 2 dl mleka
  • 2 kašičice instant kvasca

Za premazivanje:

  • malo krem margarina
  • 1 jaje
  • malo susama

Priprema:

  1. Prosejati brašno, dodati sve sastojke pa umesiti glatko testo. Ostaviti da se udupla. Istresti na radnu površinu i podeliti na 2 lopte, 1 veću, drugu manju.
  2. Veću loptu rasući, premazati krem margarinom, pa zarolati.
  3. Iseći krajeve rolata, pa postaviti u sredinu pleha. Ostatak iseći na trougliće.
  4. Poredjati trougliće oko sredine, slažući jedne sa isečenim delom naviše, druge položeno, ili, kako želite…
  5. Od ostatka testa odvojite komad veličine pesnice za pletenicu, a ostatak podelite na kuglice veličine oraha i poređajte oko trouglića, broj nije bitan, kao i kako ćete ih redjati.
  6. Ispletite pletenicu i postavite oko cele pogače. Ostaviti da odmara, premazati umućenim jajetom i posuti susamom.
  7. Peći da porumeni.



Tackica
Jednostavno - volim da kuvam, za mene je kuvanje inspiracija i antistres terapija posle napornog posla...

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Đuveč mix sa krompirom

Obično, brzo, jednostavno, sito, ukusno i jeftino jelo. Količina može da zavara...kao...neće biti dovoljno za četvoro, ali - hoće. Jedan tanjir - sit stomak. E sad, ne mogu reći da je dijetalno ali barem izostavite hleb 😉 pa će manje kila da se uhvati.

Balkanski pirinač

Jeste da se u suštini svodi na rizi – bizi, rižoto ili slično, ali moram jako da pazim, jer se sa velikim kuvaricama ne da kačiti, pa ja bolje pazim da ih ne uvredim 🙂 Stvar je u tome, da ja nemam pojma šta su tačno gornja jela, jer jedna domaćica tvrdi jedno, druga drugo. I tako, napravih ja ovaj pirinač nama za ručak, pa kako god se on zvao. Nekome se podrazumeva da zna skuvati ovo jelo, no meni bi još i pre godinu dana (sram me bilo) bila naučna fantastika. Uspelo je baš fino, pa evo kako sam ja to smućkala: