Marinirana piletina sa krompirom i šampinjonima

dana

Print Friendly, PDF & Email

Sastojci:

  • 1 pile
  • 1 kg krompira
  • 400 g šampinjona
  • 1/2 kašičice sušenog ruzmarina
  • 1/2 kašičice origana
  • 1/2 kašičice sušenog bosiljka
  • sok od jednog limuna
  • 2 čena belog luka
  • 3 kašičice senfa
  • 2 kašike maslinovog ili običnog ulja
  • so, biber

Priprema:

  1. Pile iseći na leđnoj strani, otvoriti ga i pritisnuti da se raširi. Posoliti, pobiberiti i namazati marinadom sa svih strana. Za marinadu sjediniti začine, ulje, limunov sok, beli luk sitno narendati ili ga pustiti kroz presu, senf.
  2. Umotati u foliju i ostaviti u frižider da prenoći. Podmazati pleh u kojem ćemo peći pile, pa dodati šampinjone i krompir i sipati malo vode.
  3. Peći u rerni zagrejanoj na 250°C oko 40 minuta.



1 KOMENTAR

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Mesna vekna sa ovsenim pahuljicama i povrćem sočna i veoma ukusna

Da vam kažem ovako - mislim da sam naišla na dobitnu kombinaciju za mesnu veknu! Ukus je predivan, veoma je sočna, bez viška masnoće. Priprema se jednostavno, najzahtevnije je seckanje. Ja bih rekla da je na prvi pogled privlačna, a vi procenite sami.

Cugeti u marinara sosu sa piletinom

Ovako pripremljena jela nude zdraviju ishranu sa manje testa, više povrća. Ako pri tome ni ne propržite cugetije ili drugo povrće, još ste više učinili za svoje zdravlje.