Špenat sa bundevom i pirinčom

dana

Print Friendly, PDF & Email

Sastojci:

  • šaka svežeg mladog špenata
  • dve kašike pirinča
  • narandžasta bundeva (deo veličine dlana)
  • jaje

Priprema:

  1. U posebnoj šerpici obariti šaku špenata, te procediti (špenat se bari tako da se ubaci u uzavrelu vodu i kuva 3 – 5 minuta).
  2. U drugoj šerpici u malo vode kuvati pirinač i bundeva, te iseći na komade.
  3. Posebno tvrdo obariti jaje.
  4. U tanjiru viljuškom izgnječiti sav špenat sa većinom pirinča i bundeve, te dodati žumance. Po potrebi jelo može i da se izblendira.

NAPOMENA: ukoliko bebi nije uvedeno žumance, ovo jelo je odlično i bez njega, ali uz dodatak par kapi maslinovog ulja ili malo putera.



Kuvarski dnevnik bebe Martehttps://www.facebook.com/KuvarskiDnevnikBebeMarte?ref=hl
KUVARSKI DNEVNIK BEBE MARTE je jedinstveni priručnik o uvođenju čvrste hrane odojčadima i njihovom postupnom uobročavanju. Ovo je prvi kuvar za bebe na našim prostorima koji je, jednim svojim većim delom, pisan u obliku dnevnika i koji konkretno pokazuje postupak uobročavanja bebe. Osim majkama, negovateljima i hraniteljima, koji su direktno vezani za uvođenje nemlečne dohrane svojim bebama, Dnevnik je dobar putokaz i za očeve beba, za bake i deke koji će na bilo koji način biti ili već jesu, uključeni u ishranu bebe. Ishrana bebe Marte je prilagođena mogućnostima savremene urbane porodice, našoj kulturi ishrane, običajima i tradiciji na ovim prostorima, te svakako primenjiva u našim životnim uslovima. Pored “Ode dojenju” i najsavremenijih preporuka oko uvođenja nemlečne dohrane (čvrste hrane), preko odgovora na najčešća pitanja sa kojima se majke sreću u ovom razdoblju, Dnevnik iz dana u dan prati uvođenje čvrste hrane bebi Marti od njenih 5,5 meseci te idućih 100 dana. Pravilna ishrana u najranijem životnom dobu je upravo ona ishrana koja deluje preventivno na razvoj mnogih bolesti kasnije u životu kao što su dijabetes, infarkt srca, šlog, prerano starenje, povišeni krvni pritisak i druge. Upravo na ovaj način pružićete vešim bebama najbolji početak njihovog života jer ceo razvoj naših beba nije ništa manje bitan od onog šta jedu, a svakako je povezan sa onim šta i kako jedu. Na stranici Dnevnika možete se bolje upoznati sa njim i detaljima kako doći do njega.

1 KOMENTAR

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Monkey bread sa prelivom od karamele

Šta je monkey bread (u bukvalnom prevodu – majmunski hleb 🙂 ) i zašto se tako zove? Da krenem sa kraja – nije baš poznato zašto i čemu to ime...ali sem tog imena, ima još nekoliko (ovo će biti moj „slobodan“ prevod: majmunski puzla hleb, lepljivi hleb, arfički kafe hleb, zlatna kruna, štipni me kolač, otkini me kolač, vekna od mehurića, pa čak i majmunski mozgovi 🙂 Dakle....toliko imena za šta?