Čokoladna torta

dana

Print Friendly, PDF & Email

SASTOJCI:

KORE ( sastojci za jednu, spremaju se tri kore ):

3 jaja
3 kašike šećera
3 kašike brašna
1/2 kašičice praška za pecivo
1 kašika kakaa

FIL:

4 jaja
200-250 gr prah šećera
300 gr čokolade za kuvanje
250 gr margarina

DEKORACIJA:

100 gr rendane čokolade

Priprema:

Kore:

  1. Penasto umutiti jaja sa šećerom, zatim dodati brašno pomešano sa praškom za pecivo i kakaom, pa smesu sjediniti lagano varjačom.
  2. Sjedinjenu smesu izlitu u podmazan i brašnom posut pleh br.30. Peći u zagrejanoj rerni na 180°C.
  3. Isti postupak ponoviti i sa preostale dve kore.

Fil:

  1. Jaja umutiti penasto sa prah šećerom.
  2. Umućenu smesu skuvati na pari.
  3. Dodati izlomljenu čokoladu i margarin i mešati dok se sve ne otopi i smesa ne izjednači. Fil ostaviti da se ohladi.

Filovanje:

Kora-Fil-Kora-Fil-Kora-Fil. Odozgo tortu posuti rendanom čokoladom.



Barosevic Jovankahttp://cokabgd89.blogspot.rs/
Mladna i vredna devojka koja voli da kuva. Uživam dok gledam kako meni dragi ljudi uživaju u mojim pripremljenim jelima. Rado svoje recepte delim sa drugima i uvek želim da naučim više , jer čovek se uči čitavog života.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Zlatiborska pita

Ovi kod mene...moji ukućani – svi su preživeli i mogu vam mogu reći utiske – veoma ukusno, sito, hrskave korice, divnog ukusa. Za večeru, uz supicu, uz kiselo mleko... Probajte...sve preporuke i prijatno!!!

Pržene ćufte u paradajz sosu sa špagetama

Gde to piše da ćufte samo uz krompir pire dobro idu? I - pokazalo se zaista kao odlična kombinacija. Isprobajte ovo jelo, mislim da ćete biti zadovoljni i da ćete uživati!

Krompir salata sa prazilukom i kikirikijem

Suština - ovo je zaista jako ukusna salata. Veoma često smo znali navaliti na nju onako...bez ičega kao prilog. Pardon, salata bi trebala biti prilog, ali nama bude glavno jelo 😉 Glavni junak salate - kikiriki i nemojte je ni praviti ako ćete ga izostaviti. Jednostavno - nije to to!