Čokoladni kolač bez brašna

dana

Print Friendly, PDF & Email
Priprema: 15 min
Kuvanje/pečenje: 45 min
Spremno za: 60 min

Kremasti čokoladni kolač bez brašna.

Sastojci:

Kora:

  • 6 jaja
  • 150 gr šećera
  • 150 gr mlevenih oraha
  • 2 kašike kakaa
  • 100 gr mlevenog plazma keksa
  • 1/2 šolje ( šolja od 2 dl ) vode

Fil:

  • 150 gr čokolade za kuvanje
  • 200 ml slatke pavlake

Dekoracija:

  • 100 ml slatke pavlake

500x90-banner-recept-5Priprema:

1 Kora:

Sjediniti orahe i šećer pa ih preliti sa vodom i kuvati na laganoj vatri da provri. Skloniti sa vatre pa dodati kakao i keks. Sjediniti i ostaviti da se ohladi. U ohlađeno dodavati jedno po jedno žumance i sve dobro umutiti. Belanca umutiti u čvrst sneg, dodati u prethodnu smesu i sve dobro sjediniti varjačom. Smesu uliti u obložen pleh i peći na 180 stepeni 30-ak minuta. Pečenu koru ostaviti da se ohladi pa je preseći uzdužno na pola.

2DSC01728Fil:

Pavlaku zagrejati na laganoj vatri ( paziti da ne provri ), skloniti sa vtare, dodati joj izlomljenu čokoladu i mešati da se čokolada otopi. Ostaviti 10 minuta da se prohladi pa staviti u frižider na 1 sat da se stegne. Stegnut fil umutiti mikerom. Odvojiti 2 – 3 kašike fila za premazivanje kolača.

3 Filovanje:

Kora – fil – kora. Ostatkom fila premazati ceo kolač. Slatku pavlaku umutiti i po želji dekorisati.



Barosevic Jovankahttp://cokabgd89.blogspot.rs/
Mladna i vredna devojka koja voli da kuva. Uživam dok gledam kako meni dragi ljudi uživaju u mojim pripremljenim jelima. Rado svoje recepte delim sa drugima i uvek želim da naučim više , jer čovek se uči čitavog života.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Čokoladni cupcake by Dr. Oetker – brzačka poslastica za iznenadne goste!

Za početak, da vas pitam: „Koja je razlika izmedju mafina i kapkejka iliti cupcake – a?“ Cupcake je našminkani mafin 🙂 Ali, iako bez šminke, mafin nije ništa manje popularan od cupcake – a, naprotiv, i on je omiljen u društvu 🙂

Smotane zemičke

Ove zemičke pripremila sam neki dan za večeru. Posle sam ih pripremila još jednom, pa još jednom... Hoću reći, mnogo su ukusne, lepe su 🙂 i odlične za večeru.

Mimoza salata – recept br. 2

Za početak, narendamo 3 jabuke (ja sam tri jer su bile ogromne a jedna svakako treba za ukrašavanje od gore). Trebalo bi ih i ocediti, što sam ja zaboravila...no, neće baš jako smetati. U to narendamo i trapist, dodamo pavlaku (u originalu 1 dcl), majonez i sok od 1 limuna. Plus, dodamo narendano belance od četiri jajeta, žumanac ostavimo za kasnije.