Torta sa malinama i kupinama

dana

Print Friendly, PDF & Email

SASTOJCI:

KORA:

100 g čokolade za kuvanje
125 g margarina
125 g šećera
3 jajeta
50 g brašna
1 kašičica praška za pecivo
50 g mlevenih lešnika

FIL:

200 g malina
200 g kupina
250 ml soka od malina
1 kesica pudinga od malina
50 g šećera

KREM:

1 kesica crvenog želatina
50 ml ruma
50 ml likera Cherry Brandy
3 kašike soka od pomorandže
50 g šećera
400 ml slatke pavlake

PRIPREMA:

  1. Mikserom umutiti margarin da bude gladak. Postepeno umešati šećer. Umešati žumanca jedno po jedno. Pomešati brašno sa praškom za pecivo, prosejati i umešati srednjom brzinom. Kratko umešati rendanu čokoladu i lešnike. Belanca čvrsto umutiti i pažljivo umešati. Testo sipati u kalup, staviti u rernu zagrejanu na 180°C i peći oko 35 minuta.
  2. Za fil staviti maline i kupine u cediljku da se ocede, pri čemu treba da se sačuva sok i od toga odmeriti 250 ml. Prašak za puding pomešati sa malo soka i šećerom. Ostali sok staviti u posudu da provri. Dodati razmućeni puding uz mešanje i pustiti da provri. Dodati maline i kupine i ostaviti da se hladi. Koru staviti na tanjir za tortu i premazati masom sa malinama i poravnati.cela
  3. Za krem potopiti želatin prema uputstvu na pakovanju. U činiji izmešati rum sa likerom, sokom i šećerom. Želatin pomešati sa malo tečnosti a onda ga umešati u ostalu tečnost. Čim masa počne da se zgušnjava, čvrsto umutiti slatku pavlaku i umešati. Krem premazati preko fila.
  4. Kada se ohladi, tortu posuti rendanom čokoladom.

Recept za: Torta sa malinama i kupinama



JecaC
JecaC
Volim da kuvam 🙂

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Torta od krompira (Gatto di patate)

Ono što je osnova ove torte su krompir, puter, parmezan. Dopunjava se sa još nekom vrstom sira i kuvanom šunkom ili šunkaricom. Doda se još malo začina i to je to. Vrlo jednostavan sastav za sasvim drugačiju torticu, koja može biti poslužena i kao glavno jelo.

Brzi i jednostavni neboder biskviti

Biskviti, pogačice...zovimo ih kako god, ono što je važno je da su veoma ukusni i jednostavni, a pri tome i brzi za pripremiti. Odlični su za večeru, možete ih kombinovati sa pekmezom, isto tako i sa sirom, kobasicom, jogurtom ili kakaom. Možda malo slade, ali...prvo ih isprobajte ovako, pa onda doradite sami, hoćete li malo sladje ili malo slanije. Probajte i nećete se pokajati.

Knedle od sira u umaku od paradajza i kobasice

Ovo je klopica koja vam može biti gotova za najviše satićak vremena. Veoma je ukusno i jednostavno za pripremiti, ne treba mnogo sastojaka i...ako ne uzmete previše ljutu kobasicu 🙂 ...svi ukućani će uživati 🙂