Čorba sa spanaćem i junetinom

dana

Print Friendly, PDF & Email

Sastojci:

  • 500 gr spanaća
  • 300 gr mlevenog junećeg mesa
  • 100 gr pirinča
  • 1 glavica crnog luka
  • 1 čen belog luka
  • 1 šargarepa
  • 1 jaje
  • 1 kašika brašna
  • aleva paprika
  • ulje, začini

Priprema:

  1. U vodi koja vri staviti sitno iseckan spanać, pirinač i mleveno meso. Dinstati na laganoj vatri dok se pirinač ne skuva, pa dodati laganu zapršku.
  2. Zaprška: na malo ulja prodinstati sitno iseckan beli, crni luk i sitno seckanu šargarepu, dodati kašiku brašna, a pri kraju i alevu papriku.
  3. Zapršku dodati čorbi koja vri, začiniti vegetom i ostaviti jos desetak minuta da se ukuva.
  4. Pri kraju kuvanja dodati umućeno jaje.

Služiti uz kiselo mleko ili sa jogurtom.



bokahttp://Pirot
uvek nasmejana...

1 KOMENTAR

POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Voćna torta u siru i želatinu

Ovo je veoma lagana torta, takodje, jednostavna za pripremiti i ne zahteva mnogo vremena. Što se tiče same dekoracije...jednoga dana možda ću je savladati...do tada, ovo je skroman pokušaj da je malo doteram. Nije mnogo slatka, više je kiselkasta, pa ko voli, nek izvoli 🙂

Domaći hleb sa jogurtom i lukom

Kada vam dosadi uobičajena večera...ovo je sjajna i jednostavna ideja za promenu. Ne zahteva puno vremena a uživancija je velika. Pripremite neke ljute žvake za posle ili se svi zajedno naklopajte, pa niko nikom neće smrdeti na luk (ili će pak svako svakom).

Hrskavi mladi krompir u parmezanu i aromatičnom bilju

Beli luk, parmezan, bosiljak i druge biljčice, dali su krompiru divnu aromu u kojoj smo uživali uz klasičnu salatu od paradajza, paprike i krastavaca. Pre toga neka supica i eto celog obroka.