Paprike punjene pasuljem

dana

Print Friendly, PDF & Email

 Sastojci:

  • 6 babura
  • 250 g pasulja tetovca
  • 1 veći praziluk
  • aleva paprika, so i biber
  • ulje
  • 1 veći krompir

Priprema:

Obarite pasulj. Prvu vodu prospite.

Izdinstajte na ulju sitno iseckan ili samleven praziluk. Dodajte mu pasulj i alevu papriku. Posolite i pobiberite.

Oprane i izdubljene paprike punite ovim nadevom. Zatvorite ih kolutovima krompira.

Poređajte ih u zemljanu posudu, nalijte vodom u kojoj se pasulj kuvao i prelijte sa malo ulja. Ako nemate zemljanu posudu, možete koristiti vatrostalnu. Pecite u rerni.



POSTAVI ODGOVOR

Molimo Vas unesite Vaš komentar
Molimo Vas, unesite Vaše ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

88,946FansLike
85FollowersFollow
3,388FollowersFollow
4,172FollowersFollow
1,298FollowersFollow
2,210SubscribersSubscribe

Varivo od gljiva – jednostavan recept

Ovo je jedno od onih, mmmnjam variva, naročito kada ga prelijete preko krompir pirea. Pošto je Kraljica Majka imala obaveza u nedelju ujutro, njen muž a moj tata…bili smo zaduženi za kuvanje. On je “nastavio” čorbicu, ja je malo začinila, Kraljica završila sa ukuvavanjem knedli. A kao neizostavni deo nedeljnog ručka u našoj familiji, palo je pohovano belo meso (sa susamom), krompir pire, pirinač varivo i varivo od gljiva.

Kako lakše namestiti papir za pečenje

Ja ga volim staviti tako da ga ima sa svih strana tepsije, što manje ribanja, to bolje. U takvim momentima ume da bude neposlušan, da se pomera i da je neukrotiv.